15 Temmuz’da milletimiz nasıl bir tehlike atlatmıştır? Milletimiz bu tehlikenin üstesinden nasıl gelmiştir?

15 Temmuz’da milletimiz nasıl bir tehlike atlatmıştır? Milletimiz bu tehlikenin üstesinden nasıl gelmiştir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

15 Temmuz tarihinde milletimiz bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmış ve 15 Temmuz tarihi hafızalarımıza kazanmıştır.

15 Temmuz tarihinde vatanını sevmeyen insanlar tarafından ülkenin önemli noktalarına darbe girişimi yapılmış ve halkın mücadelesi ile birlikte bu darbe girişimi başarısız olarak sonuçlanmıştır.

15 Temmuz akşam saatlerinde Feto terör örgütünün içerisinde bulunan askerlerin Ankara üzerinde savaş uçakları ile alçak uçuş yaptıkları ve İstanbul’daki köprüleri trafiğe kapattıkları görüldü saat on itibari ile olaylar sosyal medyaya yansıdı.

Ordunun içerisinde bulunan paralel yapıya hizmet eden subaylar ihanet etme cüretinde bulunarak 15 Temmuz gecesinde darbe girişiminde bulundu. Recep Tayyip Erdoğan bu darbe girişimi karşısında Türk halkını meydanlara çağırarak birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Çünkü tarihimizin tüm sahnelerinde halkın birlik ve beraberliği ile hainler püskürtülmüş ve millet, vatan uğruna mücadele vermiştir.

15 Temmuz gecesi milletimiz, milli iradesine karşı bir ayaklanma ile karşı karşıya kalmış ve onlarca şehit vererek bu hain darbe girişimini püskürtmüştür.

Bu toprakların sahibi olan millet bir kez daha 15 Temmuz akşamı göstermiştir ki milletin iradesinden daha kuvvetli bir şey yoktur. Ülkenin refahını huzurunu ve düzenini bozmaya çalışan alçak ve hainler her zaman karşısında milleti bulacaktır. Cumhuriyetin kurulmasından bu yana ülkemizin geçirdiği bu saldırıları milletimiz gücü kuvveti ve imanı ile bertaraf etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir