Vatanımız için hangi fedakarlıkları yapabilirsiniz? Anlatınız.

Vatan; sadece üzerinde yaşadığımız bir toprak parçası olarak görülmemeli. Çünkü bizim değerlerimiz diğer uluslara göre çok farklı. Üzerinde yaşadığımız bu topraklar için nice can yitip gitti. Kimileri evlatsız kimileri abisiz kaldı. Atalarımız kutsalını çiğnetmemek için kendi bedenlerinin çiğnenmesine rıza gösterdiler. Biz nasıl olurda sadece bir toprak parçası olarak görebiliriz ?  Tarih den aldığımız bu bilinç bizi atalarımıza karşı mahcup etmeyecek şekilde nankör olmadığımızı gösterir şekilde gelişti.

Bu sayededir ki bizler vatanımız için gözümüzü kırpmadan canımızı verebiliriz. Genellemeyi önceleri olsa belki yapmazdım. Çünkü gün geçtikçe bozuk nesiller türüyor aslını unutmuş tarihinden bi haber sadece sosyal medyada büyüyen asalakların sayısının oldukça fazla olduğuna inanıyordum. Sayıları azımsanmayacak kadar çok ama bilinçli nesillerin sayısından fazla değil. Bu kanıya ise 15 Temmuz gecesi sokaklarda vardım diyebilirim. Başı sonu ne olur diye düşünmeden sokağa fırlayan binlerce genç vatanın hainler tarafından el geçirilmek istenmesine karşı dik bir duruş sergilemiştir.

 

İnsan için canından en daha önemli şey sevdiklerinin canıdır. O gece ondan bile geçen anneler babalar gördü bu gözler. Demek ki aslımızı kimliğimizi bize ne kadar unutturmaya çalışsalar da bir yerlerde vatanını seven milletini korumayı kendine sorumluluk olarak gören gönlü güzel genç nesiller yetişmiş. Bu basit bir olay olarak kalmadı bize bizi hatırlattı. Biz bu coğrafya da hem kendi milletimizi korumaya muktediriz hem de mazlumun umudu olan Büyük Türkiye yiz.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER