15 Temmuz darbe girişimine karşı mücadele ederken şehit düşen vatandaşlarımıza hitaben bir mektup yazsaydınız onlara neler söylemek isterdiniz?

15 Temmuz darbe girişimine karşı mücadele ederken şehit düşen vatandaşlarımıza hitaben bir mektup yazsaydınız onlara neler söylemek isterdiniz?

 

15 Temmuz darbe girişiminde milletçe büyük bir başarı gösterdik. Her vatandaş birlik ve beraberlik içinde ülkemizi yıkmak isteyenlere karşı binlerce, yüzlerce insanla karşı konuldu. Bu süreçte kendini kahramanca bu vatan uğruna canını feda edenler oldu. Onlar 15 Temmuz darbe girişiminin şanlı şehitleri oldular. Onlara çok şey borçluyuz.

 

Ülkemizin insanları, kendi vatanı uğruna tıpkı geçmiş tarihimizde nasıl cephede savaşmış, soğuk demeden, kış demeden, açlık demeden vatanı için çaba göstermişken, işte 15 Temmuz darbe girişiminde de aynı ruhu yeniden yaşadık. Düşmanlar, gözünü kırpmadan masum insanların üzerine ateş açarken, kendini siper eden şehitlerimiz oldu. Bugün biz halen Şanlı Türk bayramınızın altında gururla yaşıyorsak onların sayesindedir. Eğer onlar olmasaydı, ülkemiz yine bir darbe girişimi ile sıkıntılı günler yaşamaya başlayacak ve düşman ülkelerinin kolay elde edebileceği bir ülke haline gelecektik. Bundan dolayı bu vatan uğrunda 15 Temmuz’da ülkemiz için savaşan, Ömer Halis Demir’i, Erol Olçak’ı, Ahmet ve Mehmet Oruç’u, Sevgi Yeşilyurt’u ve daha nice, tam 249 şehidimizi unutmayacağız. Sizler 15 Temmuz’da canınızı feda ettiniz. Bizlerde bu vatanımızı ilelebet bu bayrağın altında koruyacağımıza and içeriz. Bu vatan bölünmez, ezanlar dinmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir