Aile büyüklerinizden birini ziyaret ederek bugüne kadar ne gibi kişisel bakım ürünleri kullandıklarını öğreniniz.

Logo

Aile büyüklerinizden birini ziyaret ederek bugüne kadar ne gibi kişisel bakım ürünleri kullandıklarını öğreniniz. Bu maddeler hakkında notlar alarak aile büyüğünden izinli olarak aldığınız fotoğraflarla bir albüm oluşturarak okulda arkadaşlarınızla paylaşınız.

 

Kişisel bakım, sağlıklı bir yaşam sürebilmemiz adına kişisel temizlik yapmamıza denir. Bu bakımı sağlayabilmek için birçok kişisel bakım ürünleri kullanmaktayız. Anneannemiz veya babaannemizi ziyaret ettiğimizde geçmişten bugüne kadar çeşitli kişisel bakım ürünleri kullandığını öğrenebiliriz. Bunlar her kadının mutlaka kullanması gereken ürünlerdir. Peki nelerdir bu ürünler ve ne işe yarar şöyle bir liste yapalım;

 

  • El ve ayak bakımı: Bu bakım yapılırken el ve ayak tırnaklarının kesilmesi ve yıkanması esas alınır. El ve ayak bakımı için el bakım kremi ve ayak bakım kremi kullanılabilir. Bu kremlerin içerisinde bulunan yağ ve mineraller, kuru ve hassas ciltler için nemli bir yapı sağlar.
  • Vücut bakımı: Bu bakım yapılırken banyo yapmak ve deodorant kullanmak esas alınır. Banyo yaparken duş jelleri kullanılırız. Bu jeller vücudumuzu yağ ve kirden arındırmaya yardımcı olur.
  • Saç bakımı: Saç bakım ürünleri her zaman en sık kullanılan ürünlerdir. Gerek saçlarımızın temizliğini sağlamak olsun gerekse yıpranmış saçlarını bakımını yapmak olsun pek çok ürün kullanmaktayız.
  • Diş bakımı: Bu bakım yapılırken ağız ve diş bakımı; yani diş fırçalamak gibi bakımlar esas alınır. Diş macunu kullanılır, bu ürün ise dişlerimizin temiz ve hijyenik olmasını sağlamaktadır. Tatlı yedikten sonra, yemeklerden sonra mutlaka diş macunu ile fırçalanması hatta mümkünse ağız bakım suyu ile de çalkamamız son derece önemlidir.
  • Kıyafet bakımı: Kıyafetlerimizin bakımını sağlamak hem temizlik açısından hem de toplum içerisinde iyi görünmek açısından son derece önemlidir. Bu temizliği sağlamak için kıyafetlerimizi düzenli olarak yıkamalı ve kötü kokulara karşı da parfüm kullanmalıyız. Parfüm kötü kokuların maskelenmesini ve rahatsız edici kokuların yayılmasını önleyen kişisel bakım ürünü olarak kullanılmaktadır. Mutlaka temiz çamaşırlara kullanılması koşuluyla elbette.
YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER