“Biz dünyayı atalarımızdan miras değil çocuklarımızdan emanet aldık.” sözünü duymuşsunuzdur. Bu söz ile verilmek istenen mesajın ne olduğuyla ilgili kısa bir metin yazınız.

“Biz dünyayı atalarımızdan miras değil çocuklarımızdan emanet aldık.” sözünü duymuşsunuzdur. Bu söz ile verilmek istenen mesajın ne olduğuyla ilgili kısa bir metin yazınız.

‘’Biz dünyayı atalarımızdan miras değil çocuklarımızdan emanet aldık’’ bu söz bizlere aslında her şeyi anlatıyor. İçinde bulunduğumuz dünyada nasıl yaşamamız gerektiğini burada neden bulunduğumuzu neyin iyi neyin kötü olduğunu bu sözden çıkarabiliriz. Dünya hiçbirimizin değil, dünya hepimizin. Yani dünya herhangi birinin kişisel malı değil, dünya bizler ve bizlerin çocuklarının yaşam alanı. Bu yaşam alanını da elimizden geldiğince güzel bir şekilde kullanmalıyız.

 

Yarın bizler bu dünyada giderken, arkamızda bırakacağımız çocuklarımız, yani gelecek nesillerimiz de bu dünyada iyi bir şekilde yaşamalılar. Eğer onlara kirli bir hava bırakırsak onlar nasıl daha iyi yaşayabilirler? Dünyanın sadece bu neslin oyuncağı değil, gelmiş geçmiş ve gelecek bütün nesillerin yaşaması için gerekli olan ortam olduğunu unutmamamız gerekir. Eğer bu koşullara uygun yaşarsak gelecek nesillerimiz de rahat bir şekilde bu dünyada barınabilirler. Çocuklarımızın geleceği için onların bize emanet ettiği bu dünyayı oldukça dikkatli ve özenli yaşayarak kullanmalıyız. Havayı kirletmemeliyiz, denizlere çöp atmamalıyız, ağaçları kesmemeliyiz. Ağaçlar kesilmemeli, çünkü onlar dünyanın en önemli parçasıdır. Ağaçlar olmazsa hava olmaz. Havanın bulunmadığı yerde de yaşama olanağı olmaz. Daha iyi bir yaşam için dünyayı iyi kullanmak gerektiğini bilmemiz ve ona göre davranmamız gerekli.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER