E-kitap ile basılı kitabı karşılaştırarak düşüncelerinizi anlatan bir paragraf yazınız.

Aşağıda e-kitap ile ilgili bilgi verilmiştir. Bu bilgilerden hareketle e-kitap ile basılı kitabı karşılaştırarak düşüncelerinizi anlatan bir paragraf yazınız.

 

E-kitaplar; yazılar veya resimler ya da her ikisini birden içeren dijital ortamda yayımlanan, bilgisayarlar ve diğer elektronik cihazlarda görüntülenebilen ve  okunabilen kitaplardır. Sözlüklerde, basılmış kitapların elektronik versiyonları diye geçse de artık sadece elektronik ortamda yayımlanıp hiç basılmayan kitapların sayısı gitgide artmaktadır. E-kitapların en büyük avantajı yüzlerce kitabı yanınızda taşıyabilmenizdir.

 

Basılı kitaplar okuması daha keyif veren kitaplardır. Sayfalar arasına bir ayraç koyarsınız kaldığınız yerden devam edersiniz. Önemli gördüğünüz yerlerin altını kalemle çizerek not alabilirsiniz. Sevdiğiniz bir kitabı hediye paketi yaparak sevdiğiniz bir kişiye hediye edebilirsiniz. Okuyabilmek için elektriğe ihtiyaç duymazsınız. Bulunduğu herhanbi bir yerden alıp hemen okumaya başlayabilirsiniz.

 

İki kitabı karşılaştıralım: Basılı kitaplar okuması daha kolay ve daha sağlıklıdır. E-kitap da gözleriniz daha fazla yorulur. Bir televizyon ekranına, bir pc ekranına uzun süre baktığınızda nasıl ki gözleriniz yorulur, zamanla ağrır ve sürekli olması durumunda göz sağlığınızı bozarsa e-kitap da aynısını olabilir. E-kitaplarda kağıt olmadığı için daha çevreci diyebiliriz. Çünkü kitap basmak için onlarca ağaç kesilmek zorunda kalmaz. E-kitaplar bozulabilir, kırılabilir harddisk kısmı bozulduğunda içindeki tüm verileri kaybedebilirsiniz. Basılı kitapda ise böyle bir risk yoktur.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER