Eviniz sizin için neler ifade ediyor?

Eviniz sizin için neler ifade ediyor? Açıklayınız.

 

Ev demek kapıyı açıp adımınızı attığınızda size ait olduğunu hissedebileceğiniz sıcak bir ortamdır. Ev; yuva demek, sevgi demektir. Evi ev yapan ise içinde olan detaylar ve ailenizdir. Ev benim için insanların özel hayatı, sığındığı yuvadır.

 

Ev demek, özelim demek. Dışardaki insanlar ne der demeden yaşayabileceğim yer demek. Odası, mutfağı, koridoru ile rahat rahat hareket edebileceğim, istediğim gibi giyinebileceğim, istediğim yerde yemek yiyebileceğim, canımın istediği gibi at koşturabileceğim yer demek.

 

Ev demek, mahrem demek. başka insanların göremeyeceği, müdahale edemeyeceği, özel hayatı rahat rahat yaşayabileceğim yer demek. Ailemin, eşimin, çocuklarımın rahat edebileceği yer demek.

 

Evin benim için başka ifade ettiği anlam ise; soğuk ve sıcak havalarda, yıldırım, fırtına, yağışlar, hayvanlar ve böceklerden insanlar korunma ihtiyacı duyar ve kendilerine ait özel bir yaşamlarının olduğu bölgedir. Ev, rahatlıkla uyuduğum bana ait olan yatağım, barındığım, sıcak yuvamdır benim için ev çok değerlidir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER