Evinizde kullanabileceğiniz hayatınızı kolaylaştıracak teknolojik bir ürün tasarlayınız.

Evinizde kullanabileceğiniz hayatınızı kolaylaştıracak teknolojik bir ürün tasarlayınız.

 

Bence yemek yapma makinesi hiç fena olmazdı. Özellikle bayanların yapmaktan çok ne yapsam diye düşünmesi, akşama ne yemek yapacağına karar vermesi bile saatler alır ve sıkıntılıdır. Çalışan bir bayan için ise daha büyük bir sorundur. Tüm gün işyerinde çalış akşam eve yorgun gel birde yemek yapmak ile uğraş !

 

Bayanların en büyük problemlerinden birisi de yemek yapmaktır. Tıpkı çamaşır yıkamak, bulaşık yıkamak süpürmek gibi neredeyse günlük ev işlerindendir. Yemek yapmak harici hemen hemen her iş için bir elektronik alet mevcut. Yemek yapma makinesi ise henüz icad edilmedi.

 

Yemek yapma makinesinin bir diğer önemli faydası da şöyle olabilir, emek yaparken bazen tuzunu, baharatını unutabiliyoruz ya da fazla kaçırabiliyoruz. Hatta bazen yemeğin kendisini bile fazla kaçırabiliyoruz ve şöpe dökmek zorunda kalıyoruz. Ama makinede bunlar ortadan kalkardı. Kaç kişilik yemek lazım ise o kadar yemek yapılırdı ve eksiği fazlası olmazdı. Makineler insanlara göre daha az hata yapan aletlerdir. Eğer yemek yapma makinesi gibi bir şey icad edilebilirse hem zamandan hem de ne yemek yapacağım derdinden, yine mi fasulye pişirdin kadın gibi söylemlerden kurtulurduk. Hem belki de makinelerde daha lezzetli yemekler pişerdi kim bilir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir