Gelecek ile ilgili hayallerinizi anlatan bir konuşma yapınız. Konuşmanızda uygun geçiş ve bağlantı ifadelerini kullanınız.

Logo

Geçmişte ki yapılan bilim-kurgu filmlerine baktığımızda insanların hayal dünyasının genişliğini görebiliyoruz. Belki bir çok durum hala gerçekleşmedi ama gerçekleşen hayalleri de görebiliyoruz. Uçan bir araba konusunda yapılan bir çalışmayı izlediğimde her hayalin mümkün olabileceğini düşündüm. İzlediğimizde hayranlıktan öte burada da saçmalamışlar, yok artık dediğimiz durumların gerçekliği bizi kendi içimizde mahcup ediyor.

Hayallerin gerçekleşen projelerle olabilme durumu benim de hayallerimin gerçekleşebilmesi konusunda  umutlandırmıyor değil. Evet hayal dünyam büyük ama neden olmasın ? Onlarda işe hayal kurarak başlamadı mı?

 

Benim hayalim ise gelecekte savaşları bitirecek bir oluşumun kurulması. Bir icat olarak düşünmedim ama insan ölümlerinin çokluğundan yakındığımız günümüz şartlarında bunu engelleyebilecek bir üst düzey kurulun kurulması gerekli. Ama güçlüler tarafından değil haklılar ve adaletliler tarafından. Diyeceksiniz ki zaten var. BM, NATO, AB. Gibi kurullardan bahsetmiyorum. Tamamen özgür çalışan mazlum ve mağdurların her zaman yanında olan, bunu gerçekten başarabilen bir kurul. Nasıl gerçekleştirilebilir konusunda henüz bir fikrim yok zaten olsa uygulamaya geçiririm. Ama dedim ya hayalle başlamak bile güzel bir niyet bu konuda. Çocuklar kadınlar diye de ayırma yapmadan tüm insanlığın ölümünün durması için bir çalışma gerekli. Kimi neyi paylaşamıyoruz şu garip dünyada. Ne istiyoruz da bunca insan ölüyor anlamak imkansız. Sorulduğu zaman ise herkes masum. Peki ya suçlular kim ölenler mi ?

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER