Güçlü yönlerinizin günlük hayatınızdaki etkileri nelerdir?

Güçlü yönlerinizin günlük hayatınızdaki etkileri nelerdir? Arkadaşlarınız ve öğretmeninizle paylaşınız.

 

Her farklı gün farklı ruh hali demektir. Bunu gün içerisinde ki karanlık aydınlık gibi de düşünebilirsiniz. Hemen hemen her saat farklı bir aydınlık yansır dünyamıza. Saat 1 ile saat 6 arasında ki renk farkı gibi kişiliklerde değişkenlik gösterir zamana göre. Birde güçlü yönlerinin farkına varmak gerekir. Kendini bilmek de diyebilirsiniz kendini anlamakta. Her ne derseniz deyin her güçlü yönünü bilmez insan.

 

İmtihan kelime olarak kalmamalı dağarcığımızda. İnanmalıyız buna. Eğer tüm güçlü yönlerimizi biliyor olsaydık ve bunlar ile zorluklara karşı koyabilseydik nasıl imtihan olabilirdik ki ? Tabii ki karşı koyamadığımız durumlar oldukça fazla. Bizi üzen bizi düşündüren içinden çıkamadığımız o kadar çok durum var ki.. Günü gelir iyi bir psikoloji de çok zor durumlara göğüs gerersin günü gelir çok kolay durumlara kötü bir psikoloji ile bir şey yapamaz hatta durumu daha da zorlaştırırsın.

Özet olarak kendimizi bilmemiz de yetmez. Sıkıntıları da bilmemiz ve onları düzeltmek için doğru zamanı beklememiz gerekir. Günü birlik düşünerek kolaylık sağlamak sadece tesadüf olur. Hayatımız bir günden ibaret olmayacağı gibi bir anlık da değildir. Önünü arkasını düşünerek hareket etmek daha kesin net sonuçlar doğurur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir