Hasan Kızıl’a Mektup

Hasan Kızıl’a hayvanlar için yaptığı iyilikler ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi anlatan bir mektup yazınız.

Yaptığınız iyiliğin karşılığı elbette olacaktır ancak ben şahsım adına sizlere teşekkür etmek isterim. Çünkü insanların kendisini yapmakta zorunlu duymadığı bir iyiliği siz kendi gönül rızanızla gerçekleştirdiniz. İnsanlar iyilik yapmanın onlara fayda vermesi gereken bir eylem olduğunu düşünüp karşılık beklerken siz öyle davranmadınız. Karşılıksız iyilik yaptınız. Bizlerin, bu iyiliğin karşılıksız olduğunu bilmesi, bizlerin mahcubiyeti ile sonuçlanır. Size karşı en azından bir teşekkürü borç bilmemizi kabul edin.

 

Dünya artık yaşanamaz hale getirildi. İyi veya kötü ayrımı yapılmadan yaşanıyor. Hiçbir canlı hiçbir can umursanmıyor. Bizler, insana dahi değer verilmediği bu zamanda hayvanlara iyilik yaparak yüreklerimize su serpen sizleri unutmayacağız. İnsanlığın ölmediğini yüksek sesle söylediğiniz bu eylem, emin olun insanların yüreklerinde bir merhamet duygusunu uyandıracak. Katılaşmış kalplerin yumuşamasını sağlamanız da ayrı bir teşekkür konusu.

 

Hayvan gibi masum ve aciz bir canlıya iyilik yapmanız sizin değerinizi bizlere gösterdi. Özellikle zarar verme konusunda daha usta olduğumuz şu zamanlarda hayvanlara zarar vermeyip iyilik yapmak, tam tersi istikamette zulme başkaldırmaktır. Bizlere böyle gelmiş böyle gider sözünü unutturmanız da yine kayda değer bir konu. Evet böyle gelmiş olabilir dediniz ama böyle gitmeyeceğini de gösterdiniz. Bu çarpık sistemin bir parçası olup illaki bir tarafından tuttuğumuz anda bize yanlışımızı hatırlattınız. Hayvanlara karşı bir merhamet ve sevgi oluşturdunuz. Her ne yaptıysanız teşekkür ediyor sizi hayırla anacağımızı bilmenizi istiyorum.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER