Herhangi bir amacınız için para biriktirdiniz mi?

Siz herhangi bir amacınız için para biriktirdiniz mi? Açıklayınız.

Yıllardır bazı özel ihtiyaçlarımız ailemin bana verdiği harçlıkları biriktirerek karşılamaya çalışıyorum. Özellikle bayramlarda ve karne aldığım zamanlarda aile büyükleri tarafından çok fazla harçlık alma şansım oluyor. Bu nedenle daha önce isteyip alamadığım birçok eşyayı bu harçlıkları biriktirerek alabiliyorum.

 

Örneğin uzun zamandır almak istediğim bilgisayar klavyesini Ramazan Bayramı’nda biriktirdiğim harçlıklarım aldım. Daha sonra abimle birlikte harçlıklarımızı birleştirerek yine bilgisayarımızın diğer eksik parçalarını yenilemek için mouse, mikrofon ve kulaklık gibi aletleri de biriktirdiğimiz paralarla aldık.

 

Bazen biriktirdiğim paralarla anneme hediyelerde alabiliyorum. Ya da eğer evin bir eksiği varsa yine anneme verip evin giderleri için kullanılmasını sağlıyorum. Örneğin daha küçükken, kumandalı bir araba almak istemiştim ve annem harçlıklarını biriktirirsen o arabayı alabiliriz demişti. Bende öyle yaptım ve harçlıklarımız biriktirerek istediği uzaktan kumandalı arabayı satın aldım.

 

Bunlar gibi daha birçok ihtiyacımı hep harçlıklarıma karşılayabiliyorum. Şimdi de cep telefonu almak için para biriktirmeye baladım. Ancak cep telefonları çok pahalı artık ne zaman alırım onu bilemiyorum?

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER