İletişim araçlarını kullanmadığınız bir gün düşünün. Günlük hayatınız nasıl etkilenirdi? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Logo

Eskiden Günümüze İletişim Araçları

Eskiden insanlar iletişim aracı olarak farklı yöntemler kullanmışlardır. O zamanların en popüler medyası papirüs kâğıdına yazılan yazılardı. Kimi duyurular, davullarla veya cami minarelerinden yapılırdı. 15. Yüzyıla gelindiğinde icat edilen matbaa sayesinde, iletişim ağı çeşitlenmiştir. Gazetecilik hayatına geçen insanlar; ardından radyo, televizyon ve telefon derken, günümüze kadar tüm hızıyla gelişmeye devam etmiştir. Günümüzde artan teknoloji çeşitliliği sayesinde, her yere sesimizi duyurabilmekteyiz. Dijital ve sosyal medya kavramlarının hayatımıza girmesiyle birlikte, eskiden kullanılan iletişim araçlarının hepsi günümüzde unutulmaya yüz tutmuştur.

 

İletişim Araçları Kullanılmadığı Zaman Ortaya Çıkan Sonuçlar

Bütün bu teknoloji çeşitliliğini, bir günlüğüne kullanmadığımızı düşünürsek, büyük bir karışıklık ortaya çıkar. Öncelikle sürekli kullandığımız cep telefonu olmadan, kimse ile iletişim kuramayız. Araştırmak istediğimiz bir şeyi, interneti kullanarak yapabilirken, internetin olmadığını düşünürsek, araştırmamızı yapamayız. Dünyadan haberleri, televizyon ve gazetelerden alabilirken, o gün için hiçbir şeyden haberimiz olmaz. Eskiden mektup ile iletişimin olduğu zamanlarda, şimdi mesajlaşma varken, bir günlüğüne bu iletişim araçları olmadan yaşamayı düşündüğümüzde, mesaj göndermek istediğimiz kişiye de ulaşmak zor olacaktır. İnsanoğlu, günümüz teknoloji iletişim araçlarına göre uyum sağladığı için, bir günlüğüne de olsa büyük bir eksiklik yaşanır. Haberleşmenin olmadığı bir dünyada, düzen de iletişim de ortadan kalkar.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER