Karşılaştığınız bir trafik kazasının sebebini anlatınız.

Karşılaştığınız bir trafik kazasının sebebini anlatınız.

Evimizin bir üst caddesi çok büyük ve kalabalık bir caddedir. Günün her saatinde trafik çok yoğun bir şekilde işler. Büyük bir cadde olduğu için toplu taşıma araçları ve yaya yolları da daha fazladır. Trafik ışıkları da daha sık kullanılır. Ancak yine de bu kadar önleme rağmen gerek yayalar gerekse sürücüler olsun zaman zaman bu kuralları ihlal ederek çeşitli kazaların oluşmasına yol açmakta.

 

Örneğin geçen hafta sonu annemle birlikte o caddeden karşı karşıya geçmeye çalışıyorduk. Birdenbire bir acı bir fren sesi duyduk ve sesin geldiği tarafa yöneldik. Bir de ne görelim genç bir çocuk yerde acılar içinde kıvranıyor. Motosikleti de bir yanda devrilmiş ve tekerlekleri kendi kendi dönmeye devam ediyor. Anlaşılan o ki motosikletli sürücü hız sınırlarını aşmış ve uyarı tabelalarını dikkat etmemiş. Ayrıca trafik ışıklarında da gerektiği yerde durmamış. Sonuçtan aşırı süratten ötürü önündeki otomobili çarparak kazanın oluşumuna neden olmuş.

 

Çok şükür kazayı ufak sıyrıklarla atlatan sürücü yaptığı hatalar ve dikkatsizlik yüzünden hem kendi hayatını hem de diğer insanların hayatını tehlikeye atmış oldu. Ayrıca oluşan kaza neticesi trafik durdu ve birçok kişi yolda kaldı. Bununla birlikte maddi anlamda da hem kendisi hem de çarptığı araç sürücüsü zarara uğramış oldu.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER