Kişisel bakımınızı yaparken hangi kaynakları kullanıyorsunuz?

Kişisel bakımınızı yaparken hangi kaynakları kullanıyorsunuz? Yazınız.

Hem sağlıklı olmak hem de çevremize iyi görünmek için kişisel bakımımıza özen göstermeliyiz. Böylece her Zaman temiz ve sağlıklı bir şekilde yaşayabiliriz.

 

Kişisel bakımımız yaparken, elektrik, su, doğalgaz vb. kaynaklardan yararlanırız. Ancak bu kaynakları kullanırken de verimli kullanmaya gayret edip israftan kaçınmalıyız. Böylece hem ülke milli gelirine hem de ailemizin bütçesine katkı sağlamış oluruz.

 

Örneğin, ellerimizi yıkarken, banyo yaparken veya dişlerimiz fırçalarken sudan yararlanırız. Bu tür kişisel bakımızı yaparken muslukları çok uzun süre açık bırakmamalı gereği kadar kullanmaya özen göstermeliyiz.

 

Ayrıca banyo yaparken şofbenimiz elektrikli veya doğalgaz kombili olabilir. Bu nedenle banyoda gereksiz yere çok fazla kalmamaya özen göstermeliyiz. Böylece hem su hem elektrik hem de doğalgazı boş yere israf etmemiş olur ve bu kaynakları verimli kullanmış oluruz.

 

Bu tür kaynaklar doğada var ve asla tükenmez diye düşünmemeliyiz. Çünkü her şeyin bir sonu mutlaka vardır. Biz ne kadar verimli kullanırsak o kadar uzun süre bu kaynaklardan istifade etmiş oluruz.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER