Komşularınızla ilgili bir anınızı yazınız.

Komşularınızla ilgili bir anınızı yazınız. Yazınızı yazım, noktalama ve anlatım bozukluğu yönünden düzenleyip arkadaşlarınızla paylaşınız.

 

Evde otururken kapı çaldı. Kapıyı açmaya kalktım. Evin içi oldukça soğuktu, evin odalarındaki rutubet

Nedeniyle eve kimseyi davet etmek istemiyordum. Gelen karşı komşumdu elinde bir valiz vardı. Ne olduğunu hiç anlayamamıştım. Ona ne oldu, neden elinde valiz var? Diye sordum. Oda bana eşiyle tartıştığını artık onun ile birlikte yaşayamayacağını ve müsaitsem birkaç gün bende kalmak istediğini belirtti. Ne olduğunu anlayamamıştım. Evdeki Rutubet aklıma geldikçe onu reddetmeyi düşündüm. Fakat buna da içim el vermedi. Birkaç günlüğüne de olsa benimle yaşayabileceğini ona söyledim. İçeriye girdik olayı anlamak için ona sorular sordum.

 

Neden böyle olmuştu eşi ile neden kavga etmişlerdi. Anlamlı bir cevap arıyordum fakat bulamamıştım. Eşiyle kavga etme nedenleri basit bir kıskançlıktı. Bu bana oldukça saçma gelmişti, birbiriyle evlenecek kadar birbirini tanıyan insanlar nasıl oluyor da birbirlerine güvenemiyorlardı. Artık olayın anlamsızlıkları kafamı kurcalamaya başlamıştı. Biraz sohbet ettik. Ben ona dert ortağı oldum ve bundan sonra olayı nasıl çözebileceği odaklanmaya başladım. Ondan habersizce eşini de çağırarak eşiyle diyalog haline girmesini sağladım. Bu sayede birbiriyle konuşup sorunu çözebileceklerdi. Diyalogda sertleşen yerlere müdahale ediyordum. Müdahil olma sebebim olayların sıkışmasından ise olayların hafiflemesiydi. Birkaç saat sonra sorun tamamen ortadan kalkmıştı.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER