Milli birlik ve beraberliğimizi çok güçlü hissettiğimiz günler hangileridir?

Milli birlik ve beraberliğimizi çok güçlü hissettiğimiz günler hangileridir?

 

Milli birlik ve beraberlik bir toplumu birada tutan en önemli şeylerin başına gelir. Ülkemizde de milli birlik ve beraberliğimiz hissettiğimiz birçok önemli gün vardır. Bu günler resmî tatil olarak kabul edilmiş ve çeşitli programlarla kutlanmakta ve çeşitli anma etkinlikleri düzenlenmektedir.

 

Türk halkı olarak ülkemizde milli ve beraberliğimiz en çok hissettiğimiz milli ve dini bayramlarımız vardır.

 

Milli Bayramlarımız;

  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  • 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı

 

Anma Programları;

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gibi özel günlerde geçmişte yaşanılan sıkıntıları ve bu zorluklardan nasıl kurtulduğumuz tekrar hatırlayarak milli ve beraberlik şuurumuzun tazelenmesini sağlıyoruz. Böylece milli birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu her yıl bu vesileyle tekrar hatırlamış oluyoruz.

Ayrıca yakın tarihimizde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” de son iki yıldır ülkemizde çeşitli anma programlarıyla, günün anlam ve öneminden bahsediliyor. Ülkemize yapılan bir darbe girişimin ardından, milli birlik ve beraberlik içinde nasıl ülkemizi savunduğumuz ve kötü düşünceli insanları nasıl başımızdan savdığımızın da en büyük göstergelerinden biridir diyebiliriz.

Çünkü milli birlik ve beraberlik ruhu içinde olmayan toplumlar başkalrının güdümü altına girmeye en yatkın toplulardır. Ayrıca bağımsızlımızın devam etmesi içinde milli birlik ve beraberlik içinde ülkemizi her Zaman savunmalı ve bu bilinçle hayata bakmalıyız.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER