Nerede yaşıyorsunuz? Yaşadığınız yeri kimler yönetiyor?

Nerede yaşıyorsunuz? Yaşadığınız yeri kimler yönetiyor? Söyleyiniz.

 

Biz ailemle daha önce Edirne ilinde yaşıyorduk. Ancak babamın işi nedeniyle İstanbul’a taşınmak zorunda kaldık. Hepimiz biliyoruz ki İstanbul devasa bir metropol şehir. Bu nedenle ilçeleri de Anadolu’daki bazı ilerden bile büyük. Bizde İstanbul’un son yıllarda hızlı bir büyüme gösteren Esenyurt ilçesinde oturuyoruz.

 

Esenyurt nüfusu her gecen gün artan bir ilçe ve bu nedenle çok kalabalık diyebilirim. Tüm cadde ve sokakları günün her saatinde dolu ve trafik akış genelde yavaş. Alışveriş merkezleri ve diğer dükkanlarda da hep insanlar var. Hastane ve diğer devlet kurumlar da bir hayli kalabalık ve işlemlerinizi yaptırmakta güçlük çekiyorsunuz.

 

Esenyurt bir ilçe olduğu için yönetim kadrosunda; Kaymakam ve Belediye Başkanı var. Tabi ilk önce oturduğum mahalleyi de muhtar yönetiyor. İstanbul’un ilçesi olduğu için tüm bu birimler İstanbul Valiliğine ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine de bağlı olmak zorundalar.

 

Kısaca özetleyecek olursam; Muhtar, Esenyurt Belediye Başkanı, Esenyurt Kaymakamı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, İstanbul Valiliği ve son olarak da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER