Nişan ve düğün törenlerinin insanların bir arada yaşaması açısından önemi nedir?

Logo

Nişan ve düğün törenlerinin insanların bir arada yaşaması açısından önemi nedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

 

Cevap: Toplumun bir bütün olarak beraberce yaşamasının gereklerinden birisi de kültürel değerlere sahip olarak faaliyetlerin hep birlikte yapılmasını sağlamaktadır. Birlik, beraberlik, barış ve huzur içerisinde olunması kültürel değer ve unsurların oldukça önemli olduğunu işaret eder. Nişan ve düğün gibi mutluluk verici güzel olaylar toplumun genelinde beraberliğin, mutluluğun paylaşılması anlamını taşır. Hep birlikte gücen içerisinde, bir başkasının mutluluğu için bir araya gelen topluluklarda dayanışma ortamı hakimdir. Toplumda akrabalık ilişkilerinin gelişmesi, bütün olarak bir arada olma duygusu nişan ve düğün gibi organizasyonlarda mümkün olur.

 

Bilindiği gibi sevinçler ve mutluluklar paylaştıkça çoğalır. Nişan, düğün törenlerinde insanların bir arada olması sevinçlerin artmasına imkan tanır. Yanı sıra insanlar arasında huzur, sevgi ve barış rüzgarları eser, birlik duyguları pekişir. Nişan ya da düğün törenlerinde insanların yaşadıkları mutlulukları ve sevinçleri bütün sevdikleri ile paylaşmaları son derece önemlidir. İnsanların özel günlerinde sevdikleri ile bir araya gelmesi, bağlarını güçlendirmesi son derece önemlidir. Toplum nezdinde bir arada yaşamak ve bir takım kültürlere sahip olmak kültürel faaliyetlerin gerçekleştirilmesi ile paraleldir. Toplumun her daim bir arada olması kültürel değer ve unsurlar açısından oldukça önemlidir.

 

Nişan, düğün gibi organizasyonlarda mutlu edici olayların toplumda birliğe ve beraberliğe katkı sunduğu bilinmektedir. Güven ve dayanışma ortamı içerisinde her daim ilişkilerin güçlenmesi, gelişmesi ve akrabalık bağlarının daha iyi noktalara taşınması için bu gibi günler büyük önem taşır.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER