Okulunuzda Bir Bilim Fuarı Düzenlenseydi Hangi Konuda Proje Hazırlardınız?

Okulunuzda Bir Bilim Fuarı Düzenlenseydi Hangi Konuda Proje Hazırlardınız? Neden? Tartışınız.

 

Farklı yerlerde ve farklı alanlarda düzenlenen ilim fuarı aslında çocukların hayal ettiği projeleri yayınlamasına olanak sağlamaktadır. Düzenlenen ilim fuarında sergilenen projeler bazen umulmadık bir şekilde teknolojik atılım olabilmektedir. Belki böyle bir şansım olsa eğitimini daha sistemli verilmesini sağlayacak bir proje hazırlardım. Çünkü çocukların küçük yaştan beri aldıkları eğitim ilgi alanına göre olmalıdır. Çocukların faklı ilgi ve yeteneklerine göre verilen eğitim, iler ki yıllarda farklı buluşların ortaya çıkmasına zemin hazırlayacaktır. Her bir buluşun insan hayatını ne kadar etkilediği düşünüldüğünde doğru eğitimin önemi de ortaya çıkmaktadır.

 

Çocuklar her konuda başarılı olamazlar. Böyle bir fuarda sergilenecek proje çocuğun yeteneğinin ortaya çıkmasını sağlayabilecektir. Kendini iyi hissettiği ve başarılı olduğu yolda ilerlemeyi başarabilen çocuk daha faydalı işler ortaya koyabilecektir. Aynı zamanda eğitim verilirken bu özellikler dikkate alınarak ve bu noktada yoğunlaşıldığı zaman başarılı bir neslin yetişmesine olanak sağlanacaktır. Matematik alanında iyi olan bir çocukla Türkçe alanında iyi olan bir çocuk birbirinden farklı yeteneklere sahiptir.

 

Ben bir proje hazırlayacak olsaydım insanlar arasında iletişim kopukluklarını anında gideren bir cihaz hazırlardım. Bu cihaz beyindeki sinirlerden gelen tepkilere göre birine kızıp kızılmadığını ortaya koyan bir cihaz olurdu. Karşıdaki kişi sözlerinizden sizin kızdığınızı düşünebilir ama cihaz size bu durum hakkında doğru olan durumu ifade eder. Böylece olumsuz durumlar ortadan kalkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir