Örnek mucit veya girişimcilerden hangisinin yerinde olmak isterdiniz? Neden?

Örnek mucit veya girişimcilerden hangisinin yerinde olmak isterdiniz? Neden?

 

Mucit; daha önce kimse tarafından bulunamamış yepyeni ve orijinal bir buluşu ortaya koyan kimseye verilen isimdir. İnsanlığın var olduğu ilk günden bu hana yeryüzünden pek çok mucit gelip geçmiştir. Kiminin adını bugün kimse tarafından bilinmezken kiminin adı ise tüm dünya tarafından bilinmektedir. Ampulün mucidi Edison, telefonun mucidi Alexander Graham Bell, suyun kaldırma kuvvetini keşfeden Arşimet ve Eistein bu mucitlerden yalnızca birkaçı. Bu ve daha adını sayabileceğimiz pek çok buluş, dünya tarihi açısından çok önemli birer dönüm noktaları olmuşlardır.

 

Tarihin hayatımızı etkileyen mucitlerin her biri yapmış oldukları hizmetlerle ve dünya teknolojisinde açmış oldukları büyük çığırlar ile hayatımızı kolaylaştırmak adına çok derin etkilere sahip. Her ne kadar hepsinin ortaya koymuş olduğu buluşlar çok değerli ve önemli olsa da tüm bu büyük mucitlerin birinin yerinde olabilme şansım olsaydı bu hakkımı Alexander Garaham Bell’den yana kullanırdım.

 

Çünkü telefonun mucidi olan Graham Bell, bu çok önemli buluşu sayesinde bir arada bulunmayan birbirine uzak insanların sesli iletişim kurarak birbirlerinden haberdar olmalarını sağlayarak insanlık tarihinin en büyük ve en önemli icatlarından bir tanesini ortaya koymuştur. Zamanla gelişen bu büyük icat sayesinde bugün insanlar diledikleri her an sevdiklerinin sesini duyabiliyor hatta görüntülü iletişim kurabiliyor, sevincini üzüntüsünü paylaşabiliyor. Ve tüm bu özellikleri nedeniyle insanların yaşamında böylesine büyük bir öneme sahip bir icatla anılmak çok gurur verici bir durum.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER