Parkta oyun oynarken karşılaştığınız bir kazayı ve bu kazanın sebebini anlatınız.

Parkta oyun oynarken karşılaştığınız bir kazayı ve bu kazanın sebebini anlatınız.

 

Evimizin hemen yanında bir çocuk parkı var. Tatil günlerinde ve okuldan geldikten sonra bazen oraya oyun oynamak için gidiyorum. Tabi yanımda arkadaşlarımda oluyor. Ayrıca çocuk parkının hemen yanında büyükleri için yapılmış spor aletlerinin olduğu ek bir alan daha var.

 

Geçtiğimiz hafta sonu yine arkadaşlarımla sözleşerek oyun oynamak içi o parka gittik. Önce salıncakta biraz sallandık ve daha sonra diğer oyun aletlerine binerek oyunumuza devam ettik.

 

Benim çok sevdiğim Buse isimli bir arkadaşım var. Onunla birlikte tahterevalliye binmek istedik.  Başka çocuklar olduğu için bir süre bekledikten sonra nihayet sıra bize geldi. Tahterevallinin bir ucuna ben diğer ucuna da Buse oturdu. İlk başta gayet güzel eğleniyorduk. Ancak sınıfımızın aşarı çocuğu olan Doğukan yanımıza geldi ve tahterevallimize dokunmaya başladı. Biz yapma etme desek de bizi dinlemedi.

 

Doğukan daha sonra Buse’nin olduğu yana giderek onu itti ve Buse yere düştü. Buse tahterevalliden düşünce tabi ki bende düştü. Çünkü tahterevallinin dengesi bozulmuştu. Bana bir şey olmadı ama Buse düşmenin etkisiyle dizini taşa çarpmış ve kanamaya başladı.

 

Hemen ailesine haber vermeye gittim ve Buse’nin annesi gelerek bizi evlerine götürdü. Şimdi eğer Doğukan Buse’ye dokunmamış olsaydı bu kaza olmayacaktı. Çünkü oyun alanları her ne kadar güvenli gibi görünse de her zaman oyun oynarken dikkatli olmalıyız. Ayrıca diğer oynayan arkadaşlarımız da fırsat vermeli ve onların kullandıkları oyun aletlerine müdahale etmemeliyiz.

 

İlk başta basit bir kaza gibi görünse de daha büyük bir şey de olabilirdi. Bir çocukluk yaramazlığı gibi görünen bu gibi durumlarla karşılaşmamak için çevremize saygılı olmalı ve oyunlarımızı kurallarına göre oynamalıyız.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER