Sağlıklı yaşamak için neler yapıyorsunuz?

Sağlıklı bir yaşam için en önemli kriterlerinden bir tanesi düzenli ve dengeli bir beslenme alışkanlığına sahip olmak ve ben buna elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum. Bu konuda, sabah öğle ve aksam yemeklerimi aksatmamaya özen gösteriyorum. Abur cubur besinleri tüketmemeye dikkat edip sağlıklı ev yiyeceklerini yiyorum. Özellikle kola ve cips gibi sağlık için çok zararlı olan yiyecek ve içeceklerden uzak duruyorum. Kemik sağlığımı güçlendirmek için her gün düzenli olarak süt ve yoğurt tüketiyorum.

 

Bulunduğum ortamların temiz olmasına elimden geldiğimce dikkat ediyorum ve bu şekilde hastalıklardan korunmaya çalışıyorum. Soğuk kış günlerinde sıkı giyinmeye özen gösterip üşütmemek için elimden geleni yapıyorum.

 

Sağlıklı yaşamak için en önemli kriterlerden biri de spor yapmaktır. Spor, vücut sağlığımızın korunmasında oldukça etkilidir. Bu nedenle elimden geldiği kadar spor yapmaya gayret ediyorum.

 

Vücut sağlığım ve daha hızlı büyüyüp gelişebilmem için haftada en az iki kez banyo yapmam gerektiğini biliyorum ve bu kurala uyuyorum. Çünkü sık sık banyo yapmamak kötü kokmamıza ve çevremizdekilerin bundan rahatsız olmasına da yol açar.

 

Dişlerimin çürümemesi ve sağlıklı olmalarını sağlamak için her gün düzenli olarak iki kez fırçalamaya dikkat ediyorum. Çünkü buna dikkat etmezsem asitli, şekerli yiyecek ve içecekler dişlerimi çürütür ve ağrı çekmeme neden olur. Aynı zamanda uyku düzenimi bozmamaya ve her gün yeteri kadar uyumaya da özen gösteriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir