Teknoloji kullanımının, toplumun devletle ilişkisi bakımından önemi nedir?

Teknoloji kullanımının, toplumun devletle ilişkisi bakımından önemi nedir? Düşüncelerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

 

Devir artık teknoloji devri. Son zamanlarda bunu çok duyar olduk değil mi? Cebimizdeki telefonlar, bilgisayarlarımız, tabletlerimiz hatta evimizde kullandığımız beyaz eşyalara kadar teknoloji hüküm sürüyor. Peki teknoloji günlük hayatta kullandığımız, hayatımızı kolaylaştıran bir şey midir sadece ? Arabaya bindiğimizde klima tuşuna basıp serinlemekten mi ibarettir? Hayır tabii ki… Teknolojinin günlük hayatımızda yeri çok büyük. Beslenme, barınma, sağlık, gıda…

 

Tüm alanlarda teknolojiyi rahatlıkla görebiliyoruz. Hatta çoğu zaman farkında olmasak bile güvenliğimiz açısından da çok önemli bir etken. Eğer aklınızdan “Bizim evimizde güvenlik kamerası var. Biz farkındayız.” diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Devletin bizim güvenliğimiz için sağladığı siber güvenlik çalışanları teknolojiyi çok ileri düzeyde kullanıyorlar. Tekrar güvenliğimizden söz edecek olursak artık bir insanın tükürüğünden o insanı tespit etmek bile mümkün. Dünya genelinde ele alacak olursak büyük devletlerin teknolojiyle ne kadar iç içe olduğunu da görebiliriz. Teknolojiye sahip olan ülkeye güçlü ülke diyoruz. Teknoloji her yerde. Bireysel hayatımız için ne kadar önemliyse, toplumumuz, devletimiz ve dünya için de bir o kadar önemli.

 

Öğrencilerin notlarına bakmak için girdiği e-okul veya vatandaşın trafik cezası, fatura, üniversite hizmetleri, hastane randevusu almak için kullandığı e-devlet teknolojinin çok büyük bir faydası. Özetleyecek olursak teknoloji hayatımızın her anında bizimle beraber. Araba kullanırken trafik ışıklarını beklemek, iletişim kurmak için telefon kullanmak, internetten müzik dinlemek… En basitinden evimizin aydınlatma sistemi teknolojinin büyük bir yansımasıdır hayatımıza. Devletin bize verdiği hizmetlerin daha hızlı sonuçlanması, dosya probleminin ortadan kalkması, güvenliğimizin en üst düzeyde tutulmasını teknolojiye borçluyuz.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER