Temiz olmak için gün içerisinde neler yapıyorsunuz?

Logo

Temiz olmak için gün içerisinde neler yapıyorsunuz?

 

Temizlik sağlıklı bir yaşam sürmek için çok önemlidir ve bunun içinde düzenli olarak temizlik alışkanlığı kazanmamız gerekir. Bunun için ilk önce beden, saç, diş ve tırnak temizliğimize özen göstermeliyiz. Daha sonrada evimiz, adamız, okulumuz ve sınıfımızı temiz tutmak için gayret göstermeliyiz.

 

Temiz olmak için, hafta en az bir kere banyo yapmamız gerekir. Ben her sabah uyanır uyanmaz hemen elimi yüzümü yıkarım. Bunu her yemekten önce ve sonra da devam ettiririm. Yani yemeğe başlamadan önce ellerimi yıkarım, yemek yedikten sonra da tekrar ellerimi yıkar ve dişlerimi fırçalarım. Günde en az iki defa dişerimi fırçalamaya özen gösteririm.

 

Saç bakımıma da önem veririm. Saçlarım düzenli olarak tararım ve yağlanmaması için hafta en az iki kere yıkarım. Uzadığında hemen kuaföre gider toparlatırım. Saçlarım uzun olduğu için onları dağınık bırakmam ve özelikle okula giderken tokayla bağlarım.

 

Temizlik açısından, her gün temiz kıyafetler giymeye özen gösteririm. Çok çabuk terleyebileceğim için sık çamaşır değiştiririm. Çoraplarımı her gün çıkarırı m ve kirli elbiselerimle sürekli dolaşmam.

 

Okulda yanımda sürekli ıslak mendil veya diğer peçetelerden bulundururum. Tuvaletten çıktıktan sonra ellerimi mutlaka sabunla yıkarım. Böylece çevredeki mikroplardan korunmuş olurum.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER