Ülkemiz tehlike altında olduğunda nasıl davranırsınız?

Logo

Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda kazanılan zaferden sonra Cumhuriyet rejimini ülkeye getirerek ve Osmanlı’nın hasta adamından yepyeni bir devlet doğurarak Türk milletinin gücünü tüm dünyaya ispatlamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ü, Mustafa Kemal Atatürk yapan kendinden evvel vatanını ve milletini düşünmesi vatan ve milletin refahı için çalışması idi. Mustafa Kemal tek başına bir adam değil bir milletin kaderi, bir milletin geleceği ve bir milletin gülen yüzü oldu.

Ülkem bugün tehlike altında olsa ben de atam gibi vatanımı ve milletimi kurtarmak için gözümü bile kırpmadan mücadele eder kanımın son damlasına kadar savaşırım.

Köleleştirilmiş milletlerin her türlü eziyet ve işkenceye maruz kalma ve bütün bunlara karşı koyamamak ile karşı karşıya kalacağını bildiğim için ülkemi ve milletimi köleleştirmeye çalışan güçlere karşı çıkar ve gerekirse bu uğurda canımı verirdim.

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında en önemli etken ülkede olan Laz, Kürt, Türk, Çerkez, kökeni fark etmeksizin tüm insanların tüm vatandaşların bir düşünce ve bir kurtuluş için aynı cephede savaşmış olmasıydı.

Ülkemde bulunan milletler arasındaki birlik ve beraberliği sağlayarak inancımın ve imanımın verdiği güçle mücadele ederdim.

Tehlike karşısında ya da saldırı karşısında önemli olan kazanmak değil gerekli olan mücadeleyi vermektir.

Ve ben de atalarımın bana gösterdiği yoldan ilerleyerek durup beklemez mücadele eder koşturur ve ülkenin içinde bulunduğu tehlikeli durumu atlatması için her yolu denerdim.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER