Verdiğimiz vergiler ülkemize ve milletimize ne gibi katkılar sağlamaktadır?

Verdiğimiz vergiler ülkemize ve milletimize ne gibi katkılar sağlamaktadır?

Vatandaş olarak yerine getirmemiz gereken en önemli sorumluluklar arasında devletimizin gelişimine katkı sağlamak yer alır. Verdiğimiz vergiler sayesinde ülkemize ve milletimize faydamızın dokunması mümkündür. Sağladığımız katkılar sayesinde devletimiz tarafından vergilerin bir geri dönüşümü olur.

 

Verdiğimiz Vergilerin Katkıları Nelerdir?

1-Ülkemizin, vatandaşlara sunduğu her hizmetin geliştirilmesi için vergiler olmazsa olmaz öneme sahiptir. Maddi açıdan gerekli kaynağın oluşturulabilmesine olanak sağlarlar.

2-Vergiler sayesinde ülkemizin gelişimine doğrudan katkıda bulunmuş oluruz. Gelişmiş bir ülkede yaşamak, daha iyi yaşamı da beraberinde getiren en önemli noktaların başında gelir. Her vatandaşın sahip olduğu yaşam standartlarının yukarıda olması için olmazsa olmadır.

3-Verdiğimiz vergiler, devletimizin gücünü artırır. Devlet hazinesinde toplanıyor olmaları sayesinde ekonomik anlamda yaşanabilecek olan darboğazın önüne geçilir.

4-Devlet tarafından ücretsiz olarak sağlanan hizmetler bizim için avantajlı olduğu gibi aynı zamanda toplumdaki tüm vatandaşlar için kullanıma sunulur. Milletimizin yararlandığı hakların her biri hayatı kolaylaştırır.

5-Verdiğimiz vergiler sayesinde devlet kurumlarında memur görevinde bulunanların maaşı ödenmiş olur. Devlet dairelerinde çalışan her vatandaşın hayatını idame ettirebilmesi için vergiler en önemli olanakları sunar.

6-Eğitim şartlarının yükseltilmesinde verdiğimiz vergiler hem ülkemize hem de milletimize büyük bir fayda sağlamada etkilidir. Eğitim seviyesinin artması sayesinde daha bilinçli toplumun oluşturulması mümkündür.

7-Savunma üzerine yapılan yatırımların güçlenmesiyle, küresel çapta ülkemizin daha güçlü hale gelmesinde verdiğimiz vergiler büyük rol oynar.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER