Yenilikler ortaya koyan büyük bir bilim insanı olmak istiyor musunuz?

Siz de yenilikler ortaya koyan büyük bir bilim insanı olmak istiyor musunuz? Eğer istiyorsanız bu durumda ülkeniz için neler yapardınız?

 

Hemen her vatansever insanların ülkelerine fayda sağlayabilme düşüncesi olduğu gibi tüm insanlığın yararına işler yapmakta da arzulu olduğu biliniyor. Zaten hain olmadığı sürece her vatandaşında vatansever olduğu ortada. Vatanı sevmek de öyle lafta olamamalı tabi. Devletin kişide sağladığı yararların yanı sıra kişinin de devleti için vergi vermesi ve faydalı olması gereklidir. Her insan uzmanlaştığı alanda çalışmalar yaparak da katkı sunabilir. Doktor ise tıp alanında, müteahhit ise inşaat alanında ekstra bir gayret göstermeli ki fayda sağlayabilsin. Bilim insanı ise de bilim alanında ki çalışmaları takip ederek yenilik arayışında olmalı. Bu şekilde ülkenin adını dünya çapında prestijli hale getirebilir ve bu sayede vatanına hizmet edebilir. Sadece isim duyurma veya prestij kazandırma meselesi de değil. Dünya da ilk olarak bilimin yeniliklerinin bizim ülkemizde yapılıyor olması başlı başına bir hizmet zaten. Böyle şerefli ve gurur verici bir görevi kim üstlenmek istemez ki? Bende yenilikler ortaya koyan büyük bir bilim insanı olmayı elbette isterdim. Bunun için gerekli şartları şuan için sağlayamıyorum ama sağladığım şekliyle hayal edebilirim.

 

Ülkemizin stratejik öneminin yanı sıra ben doğal kaynaklarının da güçlü olduğunu sadece kömürle sınırlı olmadığını düşünüyorum. Özellikle orta doğu ya yakınlığı ile bilinen ülkemiz topraklarında da petrol vb. enerji kaynaklarının varlığını düşünüyorum. Ben bu kaynakların ortaya çıkarılması adına çalışmalar yapardım. Yoksa demeyin. Var. Eğer olmasa ülkemizin üzerine bu kadar çorap örülür mü ? Başımızı kaldıramıyoruz ki bu kaynaklara yönelelim. O kadar bela ve musibetin tabi ki düşmanlarımızca sebepleri vardır. Bunlardan birinin de zengin yer altı kaynakları olduğunu ve çıkarılıp vatandaşlarımızın refah seviyesini yükseltilmesinin gerekliliğini düşünüyorum. Büyük bir bilim insanı olsaydım bu çalışmaları yapardım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir