100 yıl sonra insanların kullanacağı teknolojik araçlar nasıl olacaktır?

Jules Verne 100 yıl önce yazdığı kitaplarında günümüz teknolojisinde kullanılan araçlara yer vermiştir. Sizce 100 yıl sonra insanların kullanacağı teknolojik araçlar nasıl olacaktır? Yazınız.

 

Teknolojinin aletlerle insanların hayatına etki etmeye başlamasından sonra gelişmeye bakıldığında, ne kadar çabuk değiştiği gözler önündedir. Bu yıl içinde çıkan son sistem cep telefonunun yerini bir yıl sonra daha üst model cep telefonu almaktadır. Merak edilen her şey tek tuş kadar yakındır. Teknolojinin gelişim hızına baktığımızda 100 yıl sonrasının nasıl olacağını kestirmek biraz zordur. 100 yıl sonra belki de birçok şeyi zihnimizle yürütmek gibi bir yeteneği sahip olacağız. Günümüzde kullandığımız araçların yerini uçan araçlar alacaktır.

 

Yaşadığımız dünya üzerinde her geçen gün artan nüfusla birlikte doğal kaynakların sonu gelmeye başlamıştır. 100 yıl sonra biten kaynaklara takviye edebilecek bir sistem oluşturmak mümkün olacaktır. Günümüzde yaşam alanı olarak kullanılan yüksek binaların yerini devasa gökdelenler alacaktır. İnsanların hastalığını teşhis etmek kolaylaşacaktır. İş ve eğitim gibi zorunlu yapılması gerekenler evden dışarı çıkmadan yapılabilecektir. Aslında 100 yıl sonraki değişimi tahmin edebilmek teknolojiyi yakından takip etmek ile mümkün olmaktadır. Çünkü insanlar üstünde uğraştığı ve emek verdiği işin gelecekteki durumunu daha rahat tahmin edebilmektedir. Günümüzde bir yıl içinde bile akıl almaz yenilikler yapılırken bundan 100 yıl sonrasındaki teknolojik araçların neler olabileceği biraz hayal gücüne kalmıştır. Teknolojinin gelişmesi denildiğinde televizyonlarda ve filmlerde uçan arabalar ve insanlarla birlikte yaşayan robotlar düşünülmüştür. Bu hayal belki de 100 yıl sonrasının yaşam şartları olacaktır.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER