AIDS ve Hepatit B-C Hastalıklarından Korunmak İçin Manikür, Pedikür Aletlerinin Temizliğine Özen Gösterme Dışında Neler Yapılabilir? Tartışınız

Hastalıkların her birinin farklı bulaşma yolları mevcuttur. Bu durumdan dolayı dikkat edilmesi gerekmektedir. Kişisel kullanılan eşyalar, bu durumdan dolayı oldukça önemlidir. Hastalıkların en büyük engeli kişisel bakım ve temizliktir. Kişiler hastalıklara yakalanmaması açısından sağlıklarını koruma yollarını bilmelidir. Sağlık oldukça pahalıdır ve tedavi de zahmetli bir iştir. Bu yüzden bu söylenen kurallara dikkat edilmeli ve hayatın büyük bir kısmına yer etmelidir.

 

Sağlığın korunması bazı ortak kullanım alanlarında oldukça zordur. Çünkü kuaför gibi herkesin gitmesi gereken alanlar mevcuttur. Buraya gelen kişiler herhangi bir rahatsızlıkları olsa da bunu dile getirmeyebilir ya da kendileri de farkında olmayabilir. Bu durum oldukça tehlikelidir. Kesici delici aletler kanamalara neden olur ve bu durumda kan ile bulaşan hastalıklar gün yüzüne çıkar. Bu yüzden güvendiğiniz bir kuaföre gitmeniz ya da mümkünse kendi aletleriniz ile kuaföre gitmeniz önerilir. Bunun dışında da birçok hastalık bulaşma yöntemi bulunmaktadır. Bu cinsel olarak bulaşabilmektedir. Kan alınması esnasında hijyene dikkat edilmemesi ve kişinin AIDS ya da hepatit taşıdığı iğnenin bir başkasına batması gibi durumlarda gözlenmektedir. Bu konu oldukça hassas ve tehlikelidir. Dikkat edilmesi kişinin sağlığı açısından önemlidir.

AIDS hepatit gibi hastalıklar kan ve vücut sıvıları ile bulaşmaktadır. Bu hastalıkların tedavisi henüz günümüzde mümkün değildir. Ancak bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ile dikkat edilebilir ve yaşam kalitesi arttırılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir