Aile bireylerinizin sağlık kurumlarında karşılaştıkları olumlu ve olumsuz davranışlar nelerdir?

Aile bireylerinizin sağlık kurumlarında karşılaştıkları olumlu ve olumsuz davranışlar nelerdir? Öğrenerek sınıf arkadaşlarınıza anlatınız.

Dünya da bulunan bütün sağlık kuruluşlarının uyması gereken belli yönergeler ve durumlar vardır. Sağlık kuruluşlarının bu yörüngelere uyması genellikle iyi ve olumlu sonuçlar getirirken bazen olumsuz olaylar ile de karşılaşabiliyoruz. Sağlık kuruluşlarında nadir de olsa ellerinde olan imkanı kullanamayıp hastayı mağdur edebilirken bazen de ellerinde olmayan durumlardan mecburi oldukları için hastaya olumsuz davranışlarda bulunabiliyor.

 

Ama genelde bu kuruluşlar her zaman hastanın iyiliğini ve refahını düşünerek yardım etmeyi amaçlıyor. Ve amacına ulaşıp hastalara doğru tedavileri ve teşhislerinde yardımcı oluyor. Kimi zaman maddi desteği sağlamak için çeşitli yerlere başvurabiliyor bu kuruluşlar. Ve sağlığınıza kavuşmanız için canı içten çalışmalar yapıyorlar. Tabi olumsuz davranışlar ile de karşılaşılabiliyor kaba ve kibirli sağlık personelleri olabiliyor. Bilgi almak için saatlerce beklemek ve  kalabalığa maruz kalmak gibi olumsuzluklar ile de karşılaşabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir