Başkası için yaptığımız bir işi kendi işimiz gibi yapmak neden önemlidir?

Başkası için yaptığımız bir işi kendi işimiz gibi yapmak neden önemlidir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

 

İnsan hayatı boyunca aslında bilmeden daima çalışır. Ancak çalışma içerisinde eğer bu iş bizim kendi işimiz olmadığında veya bir başkasının işini yapıyorsak, ya baştan savma yaparız ya da pek önem vermeyiz. Aslında bilinmesi gerekir ki, bir iş ne kadar başarılı ve kendi işimize verdiğimiz önem kadar iyi yapılırsa, daima takdir ve güven kazanılacak bir bireye dönüşeceğimizdir.

 

Bu bakımdan eğer birisinden iş alıyorsak veya bir işi yapmamız gerekiyorsa, o işi kendi işimiz gibi benimseyip temiz ve en iyi şekilde yapmamız gerekiyor. Buna örnek verecek olursak eğer,

 

“Harun ve İrem odamı toplar mısınız?”

Böyle bir sorunun bize yöneldiğini düşünün ve o odayı çok güzel toplayın. Kendi odanızmış gibi toplarsanız eğer, bir başka gün onlarda sizin odanızı veya bir başka işi kendi işimizmiş gibi temiz ve en iyi şekilde yapacaklardır. Çünkü siz onların takdirini ve güvenini kazanmış oluyorsunuz.

 

Ya da bir işte çalışmaya başladığınızı düşünelim. Eğer o işi kendi işiniz gibi görüp çalışırsanız, ne kovulursunuz ne de şikayet alırsınız. Çünkü sizi çok sevecek patronlarınız ve sizle uzun süre çalışmak isteyen patronlarınız olacaktır. Hatta maddi konuda fazla ücret alacağınız da kesin.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER