Bir kilim dokuyacak olsaydınız hangi renk ve desenleri kullanmak isterdiniz?

Bir kilim dokuyacak olsaydınız hangi renk ve desenleri kullanmak isterdiniz? Nedenleriyle birlikte anlatınız.

 

Halılara kıyasla daha ince bir dokumaya sahip olan kilimler, bu özellikleri dolayısıyla daha ziyade ahşap parke ve aynı zamanda ısı yalıtımı sağlayan zeminlerde kullanılmaktadır. Anadolu kültüründen gelen kilimler, günümüzde de modern dekorasyonun bir parçası haline gelmiş ve çeşitli renk ve desenlerle evlerimizin farklı alanlarında yerini almıştır.

 

Şayet bir kilim dokuyacak olsaydım tercih edeceğim kilim; bu alacalı bir desenle birlikte hardal ve gri renklere sahip bir model olurdu. Günümüzde, mobilyalarda çok fazla tercih edilen ve oldukça popüler bir hale gelmiş olan hardal tonu, sizce de salonunuzda son derece şık durmaz mı?

 

Özellikle son dönemlerde çokça tercih edilen yeşil renk koltuk takımları ile harika bir uyum sağlanabilecek hardal renk kilimlerle mükemmel bir kombinasyon sağlanacaktır. Böylece salonumuz son derece sıcak ve şık bir hava kazanacak ve aynı zamanda da son derece modern bir görünüme kavuşacaktır.

 

Bunun dışında kilim renk ve deseni seçiminde dikkat edilmesi gereken husus kilimin tek renk mi yoksa desenli mi seçilmesi gerektiği ile ilgilidir. Şayet odanızda yer alan mobilya döşemeleri ve minderler desenli bir yapıya sahipse tek renk kilim tercih edilmesi isabetli olacaktır. Bunun tam aksine şayet mobilya ve döşemeler tek renk ağırlıklı ise kilimin desenli olması uygun olacaktır. Desenli kilim tercihinde de; kilimin üzerindeki en baskın rengin mobilya döşemelerindeki renkte olması daha uyumlu bir bütünlük sağlayacaktır.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER