Bir oyuncak tasarlasaydınız bu oyuncak nasıl olurdu? Arkadaşlarınıza anlatınız.

Tasarlayacağım Oyuncak

Herkese çocukluğunda bir kez mutlaka sorulmuş ve her çocuğun zaten tasarlanmış olan şeylerden esinlenerek bir şeyler oluşturduğu bir konudur oyuncak tasarlamak. Biraz daha büyümüş bireyler ise bu konu hakkında oldukça düşünecektir ve daha önce düşünülmemiş bir şey üretmek isteyecektir.

Eğer ben bir oyuncak tasarlayacak olsaydım, bu kesinlikle çocuklar için kitap, masal vs. okuyan bir yastık olurdu. Çocuğun yastığının yanına, ya da o yatağa sığmıyorsa hemen yanındaki koltuğa bırakılan bu yastığa değişik masallar yüklenmesi sağlanırdı. Gelen güncellemeler ile haftalık veya aylık yeni masallar yastığa yüklenirdi, bu sayede çocuk her gün aynı masalı dinlemekten kurtulurdu.

 

Özellikle öğlen saatlerinde, anne babasının yanında olmayan çocuğun uyumasını kolaylaştıracak bu yastık, anne babanın yorgun ve hasta olduğu gecelerde de onların işlerini kolaylaştırırdı. Ayrıca, eğitici öğretici niteliği olan bu yastık, yalnızca çocuk uyuyacağında değil, günün belirli birkaç saatinde de açılırdı. Bu sayede çocuk masalda verilen mesajları daha kolay anlardı.

Bunun dışında yastığa birkaç program daha yüklerdim. Örneğin sayılar ve harfler. Çocuk sayıları dinledikçe saymayı öğrenirdi, harfleri dinledikçe de alfabeye hakim olurdu. Alfabeyi sayamayan yetişkinlerin olduğu günümüzde, çocuklara aşılanan bu özellik çocuğun ilk öğreneceği şeyler biri olacağı için unutamadığı ve ayrıca tekrar ettikçe aklında yer edinebileceği bir şey olurdu ki, bu çocuğun beyin ve ezber gelişimini tetikleyeceğinden, diğer derslerinde de başarılı olmasını sağlardı.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER