Bir ülke ile ilgili turizm amaçlı tanıtım broşürü hazırlayacak olsaydınız, broşürünüzde o ülkenin hangi alanlardaki özelliklerine yer verirdiniz?

Bir ülke ile ilgili turizm amaçlı tanıtım broşürü hazırlayacak olsaydınız, broşürünüzde o ülkenin hangi alanlardaki özelliklerine yer verirdiniz?

 

Seyahat şirketleri turizmi canlandırmak adına o ülkeye ait bazı broşürler hazırlar. Bu broşürler sayesinde insanlar o ülkeye ait bilgiler öğrenip, seyahat etmek ister. Bu broşürlerde de bazı özelliklere göre hazırlanır. Siz de bir ülkeyi tanıtmak amaçlı bir broşür hazırlayacaksınız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Öncelikle bu broşürde o ülkenin en önemli ve dikkat çeken gezilecek tarihi yerlerin anlatılması ve görsellerle desteklenmesi gerekir. O bölgeyi anlatırken etkili tarzda cümleler ile dikkat çekmelisiniz. Bunun içinde o ülkeyi veya şehri çok iyi tanıyan bir kişiden öğrenmeli ya da iyi bir araştırma yaparak doğru bilgiler verilmelidir. Hazırlanan broşür çok küçük olmamalıdır. Gerekli ebatta ayarlanmalı ve yazılar okunaklı olmasının yanında yazı ve resim bütünlüğüne dikkat edilmelidir. Ön kapağa koyacağınız görsel ve yazı, anlatmak istediğiniz ülkenin hakkında dikkat çekici bilgiler vermelidir.

Gezilecek olan yerler, resimlerle desteklenmeli ve seçilen her görsel kaliteli ve bununla beraber orayı en iyi şekilde anlatmalıdır. Eğer ki bu konuda daha iyi bilgi almak isteyenler için adres ve telefon numarası yazılmalı. Ayrıca bunu bir firma düzenliyorsa firma adı ya da şahıs ismi de eklenmelidir. Böylece kağıt kalitesine de dikkat ederek turizm amaçlı tanıtım broşürünüzü hazırlamış olacaksınız.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER