Bir Yazarla Görüşme İmkanınız Olsaydı Ne Sorardınız?

Logo

Bir Yazarla Görüşme İmkanınız Olsaydı Ne Sorardınız?

 

Bir yazarla tanışma imkanım olsaydı bu imkanımı hiç şüphesiz George Orwell’den yana kullanırdım. Kitapları ile tüm dünyayı etkileyen bu yazar ile karşılıklı sohbet edebilme imkanı bana çok büyük bir keyif verirdi. Hayvan Çiftliği ve 1984 adlı kitapları hakkında uzun uzun konuşmak ve bu eserlerin nasıl ortaya çıktığını öğrenmek isterdim.

 

George Orwell tarafından yazılan bu iki eser incelendiğinde devletlerin halklarına yaptıkları baskı ve gerçeklerin nasıl manipüle edildiği yazılmaktadır. Bu durum günümüzde internet sayesinde pek çok kişi tarafından çok rahat bir şekilde fark edilmektedir. Fakat Orwell’in yaşamış olduğu dönem dikkate alındığında farklı bir haber kaynağı yoktu ve bunun anlaşılması neredeyse imkansızdı. Fakat Orwell o dönemde adeta günümüzdeki bazı devletleri anlatmayı başarmıştır. Bunun nedenini tam olarak öğrenmek isterdim.

 

George Orwell’e soracağım bir diğer soru ise yazar olmasıyla ilgili olurdu. Nasıl bu kararı verdiğini ve ilk eserini yazarken neler hissettiğini sorardım. Ardından ise yakalamış olduğu başarıyı bekleyip beklemediğini öğrenirdim. Büyük yazarlar sadece yaşamış oldukları çağa değil bütün tarihe bakmayı başarabilen ve adeta geleceği gören insanlardır. Bu özelliklerinden dolayı da çağlar boyunca bu yazarların eserleri ilgi görecek ve insanlar bu eserlerden istifade edecektir. Ayrıca söz konusu eserler pek çok kişinin yazarlık ya da şairlik noktasında ilk adımı atmasını sağlayacaktır.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER