Büyülü Bir Kitabınız Olsaydı Neler Anlatmasını İsterdiniz?

Logo

Büyülü Bir Kitabınız Olsaydı Neler Anlatmasını İsterdiniz?

 

Büyülü bir kitaba sahip olsaydım, insanlık tarihinden günümüze kadar olan savaşların gerçek sebeplerini anlatmasını isterdim. İnsanların kurmaya çalıştıkları medeniyetler, krallıklar veya ülkeler için bu kadar kan dökülmesinin sebeplerini, askeri dehaların neler düşündüklerini ve barışçıl bir dünyanın kurulması için hangi fikirlerin takip edilmesi gerektiğini sorardım.

 

Merak ettiğim ve anlatmasını istediğim ikinci bir konu ise, uzay olurdu. Uzay tüm yapılan açıklamalara ve çekilen fotoğraflara rağmen gizliliğini ve çelişkisini korumakta olan bir konudur. Bazı bilim insanlarınca dünyanın en dışında bulunan katmandan canlı bir cismin çıkması imkansız iken, NASA ve uzaya giden astronotların, orada çektiği söylenen fotoğraflarında ilginç görüntüler yer almaktadır. Kara delik veya dünyaca merak edilen soru olan uzaylı kavramının gerçekte olup olmadığını tüm gerçekliği ile bilmek ve uzayda yolculuk yapabilmek güzel olabilirdi.

 

Ek olarak hayata, mutluluğa ve insan yaşamlarına dair bilgiler anlatmasını isterdim. Hayatta mutluluğun ya da mutlu olmanın sırları, belki basit söylemler gibi gelebilir. Psikologların, din adamlarının veya bilim insanlarının vereceği bilgileri bir kenara bırakarak, büyülü bir kitap bu konuya elbet farklı bir bakış açısı getirecektir. İnsan yaşamlarına dair bilgiler ise, ünlü bir ressamın hangi şartlar altında resim yaptığı, bir müzisyenin nasıl müthiş besteler çıkarabildiği veya rivayetlerle efsaneleşmiş, dillere destan olmuş aşıkların, şairlerin gerçek yaşam öykülerini anlatmasını isterdim.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER