Bir yıl boyunca hangi türde kaç kitap okuyacağınızı planlayınız.

Bir yıl boyunca hangi türde kaç kitap okuyacağınızı planlayınız. Planınızı yazılı hâle getiriniz.

Karambole hareket etmek kimseyi mutlu etmez biliyorum. Bende mutlu olamam ki. Bir plan yapmalıyım. Hem zamanımı daha faydalı kullanmış olurum bu sayede.

Oniki ay boyunca uygulamam gereken bir plan yapacaksam da her aya bir kitap sığdırmakla başlamalıyım. Her ay bir kitap çok mu bilemedim ama iki aya bir kitap okursam da planımı tekrar gözden geçirir olmazsa altı ay boyunca uygulayacağım şekilde hazırlarım. Kitapların kimisi de beni alıp götürüyor çabuk bitiriyorum nasıl yapsam ki? Ama kimisi de benim alıp götürmek istediğim cinsten. Yani bitmek bilmiyor beni benden alıyor. İnadım bazen işe yarıyor. Bitirmeden bırakmıyorum. Nasılsa başladım. Nasılsa yarıladım. Nasılsa az kaldı.

 

Günlük en kötü 20 sayfa okurum. Hafta da 80 sayfa, ayda 320 sayfa. İyi bir okur değilim tamam. Ama çok seviyorum kitapları ve okumayı. zamanımı iyi kullanamıyorum belkide. Onu da bu plan sayesinde iyi kullanacak olursam daha çok okurum herhalde. Bu hafta 30 sayfa okuyayım da haftaya 10 kalsın. O hafta gelir nasılsa 10 okudum ben bunun üstüne bir 30 daha okurum gibi.. Teoride güzel gidiyor planım İnşallah uygulamada da aynı heyecanı yaşarım. Kendime güldüm tam olarak burada.

Tür olarak çok birşey düşünmeme gerek yok. Başka türlere ilgim yok. Hiç okuyamamaktansa ilgi duyduğumu okuyayım bari. Aksiyon, macera, tarih, gizli istihbarat servisleri.. 4 tür den kitap. her ay 1 kitap okusam her tür kitaba 3 adet düşüyor. bence iyi bir ortalama.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER