Birlik ve beraberlik konulu bilgilendirici bir metin yazınız.

“Birlik ve beraberlik” konulu bilgilendirici bir metin yazınız.

Neden bir ve beraber olmalıyız?

Sürüden ayrılan koyunu kurt kapar atasözünü daha önce duydunuz mu?

Atasözünün incelediğimizde bize anlatmak istediği şey kendi milletinden kendi toprağından ve ait olduğu yerden ayrılan tek başına kalan her canlıyı bir tehlike beklemektedir.

Eğer koyunlar sürü halinde dolaşmasalar kurtlar bir tane canlı koyun bırakır mıydı?

Tek başına olan insan, hayvan bütün varlıklar güçsüzdür ancak yanında kendinden canlılarla dolaşan canlılar doğanın içerisinde ve hayatta güçlü kabul edilirler.

Bir ve beraber olmak güçlü olmanın karşılığı olduğundan insanlar birlik ve beraberlik içerisinde olmayı öğrenmeli ve bu şekilde yaşamalıdırlar.

Yalnız insan mutsuz olur. Kalabalık ailelerde yaşayan insanlar çok daha mutluyken çocuksuz aileler mutsuz aileler olmaktadırlar. Her sene tatilde köyünüze gitmek istersiniz. Çünkü akrabalarınızı bir ve beraber olduğunuz insanları görmek onlarla aynı ortamda bulunma isteği içerisinde hissedersiniz.

İnsanın yapısında da yaratılışında bir olma düşüncesi her zaman vardır.

Bir olmak için evlenir bir olmak için toplanır bir olmak için büyürüz.

Bu birlik ve beraberlik insanın hayatında her noktada olmak durumundadır.

Konu ister vatan olsun, ister aile olsun, ister gelecek olsun, birlik ve beraberlik olmadan yol kat etmek mümkün değildir.

İnsan ailesinin karşı karşıya kaldığı zor durumlarda, vatanın karşı karşıya kaldığı zor durumlarda kendinden olanla, milletle bir olmadığında yıkılmaya ve ezilmeye mecburdur.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER