Milli birlik ve beraberlik bir millete neler kazandırır?

Logo

Milli birlik ve beraberlik bir millete neler kazandırır? Düşüncelerinizi anlatınız.

Milli birlik ve beraberlik milletin kendisine güçlü olmayı kazandırır. Güçlü olan ve bir olan bir millet düşmanlarına karşı her daim ayakta olur ve yenilemez bir görüntü ortaya çıkartır.

Milli birlik ve beraberlik içerisinde olan bir millet bir araya getirilmiş odun parçaları gibi değerlendirilebilir.

Elinize aldığınız tek bir odun parçasına güç uyguladığınızda onu kolaylıkla kırabilir ancak odun parçası iki tane olduğunda kırmakta biraz zorlanırsınız. Bu odun parçaları 2 değil 200 tane olduğunda onları kırmanız mümkün olmayacaktır.

İşte milletin milli birlik ve beraberlik içinde olması vatanın bölünmezliği ve milletin huzur içinde yaşaması için en önemli noktalardan biridir.

Eğer millet birlik ve beraberlik içinde olmazsa düşmanlar o toprağı işgal etmek için her türlü yolu deneyecektir ve birlik olmayan millet, işgale karşı ayakta kalamayacak ve bağımsızlığını kaybedecektir.

Bağımsızlığına, tarihine, milletine saygısı olan her birey birlik ve beraberliğin önemini kavramak ve birlik ve beraberlik içerisinde yaşamanın gerekliliklerini yerine getirmek zorundadır.

Vatanımız içerisinde birçok ırkı barındıran bir milletler topluluğu ile beraber yaşamını sürdürmektedir.

Ancak milletin karşı karşıya kaldığı zorlu durumlarda her ırk ve her dinden insanların bir araya gelmesiyle vatanın devamlılığı sağlanmıştır.

Bu Türk devletlerinin tamamında tarihin her zamanında aynı şekilde olmuştur ve milletimizin bağımsızlığını özgürlüğünü kimsenin emri ve ambargosu altına vermemiştir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER