Büyüyünce anne ve babanız için neler yapmak istersiniz?

Büyüyünce anne ve babanız için neler yapmak istersiniz?

Annem ve babamın benim üzerimde ki emekleri çok büyüktür. Şimdi bir meslek sahibi, bir anne veya baba olduysam bu konuda annem ve babam bana çok destek sağlamışlardır. Beni büyütmek için çok çaba sarf ettiler, okuyup ülkeme yararlı bir birey olabilmem için çok çalıştılar.

 

Büyüdüğümde annem ve babamın benim yanımda benim bakımım altında olmalarını isterdim. Anne ve babanın yeterli sevgisi ve ilgisi ile yetiştirilmiş ülkesine yararlı bir birey olarak onların daha rahat bir hayat sürmeleri için gerekli her türlü desteği sağlamaya çalışırdım. Gençlik yıllarında hayal edip gerek maddi imkan yetersizliği gerekse şartların elvermemesinden dolayı gerçekleştiremedikleri hayallerinin gerçekleşmesine vesile olmak isterim.

 

Anne ve babamın ikinci baharı yaşamaları için gerekli maddi desteği sağlayarak ülkemizin güzelliklerini tanımalarına fırsat vermek isterim. Annem ve babamla geçirecek çok güzel günlerim olduğu inancını taşıyarak onlarla her boş anımı dolu dolu değerlendirmeye çalışırım. Hayat çok kısadır. Bu kısacık süreçte gereksiz mutsuzluklara, kalp kırmalara yer vermektense hep mutlu ve neşeli günler geçirmek daha akıllıcadır. Annem ve babam hayatın zorlukları ile mücadele edip gençliklerinin en güzel yıllarını benim için feda etmişlerdir. Artık gezmek, dinlenmek, hayatın tadını çıkarmak onlarında hakkıdır. Hayatlarının son demlerini birlikte, huzur içinde, keyif verici bir şekilde geçirmeleri için onların tüm dileklerini imkanlarım ölçütünde yerine getirmeye çalışırım.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER