Çevrenin korunması konusuyla ilgilenen bir kurumda çalışacaksınız.

Çevrenin korunması konusuyla ilgilenen bir kurumda çalışacaksınız. Hangisinde çalışmak isterdiniz? Neden? Açıklayınız.

 

Çevrenin korunmasıyla ilgili ülkemizde birçok projeler yürütülmektedir. Bu projelerin çoğu gönüller tarafından devam ettiriliyor ve çevremizi daha bilinçli ve verimli kullanmamız için topluma destek oluyorlar. Bende çevremizin korunmasıyla ilgili bir kurumda çalışacak olsam TEMA Vakfını tercih ederdim Çünkü TEMA Vakfının yaptığı çalışmaları çok beğeniyorum ve fırsat buldukça takip ediyorum.

 

TEMA Vakfı bildiğimiz gibi yeşili ve ağaçları korumayı amaç edinmiş bir sosyal sorumluk projesidir. Bu nedenle çeşitli etkinlikler yaparak doğanın insan yaşamı için ne kadar önemli olduğunu çeşitli programlarla insanlara duyurmaya çalışıyorlar. Dünyamızın daha yaşanılır bir halde kalabilmesi için ağaçlandırma çalışmaları yapıyorlar. Bunları yarken zaman zaman öğrencilerden de destek alıyorlar.

 

Bir gün okulumuza gelen TEMA Vakfı yetkileriyle birlikte bende fidan dikme projesine katıldım. Artık benimde bir ağacım var. TEMA yetkileri ile tanıştığımda çok etkilendim ve bende bu tür etkinliklerde yer almak istediğimi belirttim. O günden sonra vakit buldukça TEMA Vakfının etkinlikleri takip etmeye ve çevreye gösterdikleri duyarlılıkları incelemeye başladı. Gerçekten de çok güzel işlere imza atıyorlar.

 

İnsanların bilinçsizce katlettikleri ormanları yeniden hayata geçirmek ve ülkemizdeki ağaç sayısını arttırmak için ellerinden gelen gayreti yapıyorlar. Bu tür projelerin her zaman hayatımızda yer almasını ve insanların doğaya biraz daha özen göstermesi gerektiğine inanıyorum.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER