Çevrenizde sağlığınızı tehdit eden sorunlara örnekler nelerdir?

Çevrenizde sağlığınızı tehdit eden sorunlara örnekler nelerdir?

İnsanların kentler içerisinde yaşamaya başlaması ve söz konusu şehirlere olan göçün hızlı bir biçimde artmasından kaynaklı olarak sınırlarının gelişmesi birçok soruna davetiye çıkarmaktadır. Genelde bu tip sorunlar insanların durumunu mental ya da fiziksel olarak da etkilemektedir. Toplumsal bir varlık olan insanın aşırı kalabalık olan bölgeler içerisinde yaşamaktan bunalması da söz konusu olabilmektedir. Her günün stres ve olumsuz duygular içerisinde geçmesi de insanları zaman içerisinde psikolojik birer buhrana itecek temel sebeplerin başında yer alması durumu da ortaya çıkabilecektir.

 

Çevrede insan sağlığını tehdit eden ve kentleşmeden dolayı ortaya çıkan birçok durum ortaya çıkmaktadır. Ancak ortaya çıkan bu durumun en başında hava kirliliği yer almaktadır. Endüstriyel bölgelerde bu kirlilik daha da had safhada olarak insan sağlığını olumsuz bir biçimde etkileyebilmektedir. Solunum sistemini etkileyerek kanser vakalarının ortaya çıkmasında da temel olarak görülen bir durum olarak ifade edilmektedir.

 

Hava kirliliği kadar çevre kirliliği de insan yaşantısını olumsuz bir biçimde etkilemektedir. Çevre kirliliğinden kaynaklı olarak ortaya çıkan zararlı organizmalar insanların farklı hastalıklardan dolayı sorun yaşamalarının temel sebepleri arasında da yer almaktadır. Aynı zamanda da çevre kirliliğinden kaynaklı olarak ortaya çıkan kötü kokular ve kötü görüntüler de insanların yaşam standartlarını aşağıya çeken etmenler arasında yer almaktadır. Bu durumun özellikle kentleşmeye bağlı olarak ortaya çıkan durumlar arasında yer alması da çoğu kişiyi etkileyen bir gelişme olarak kayda geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir