Çevrenizdeki insanlarla ortak kullandığınız alanlar nerelerdir?

Bu soruya örnekler verirken çevremi 3 e böldüm ben. İş ortamım, yaşadığım apartman ortamı ve ikisi arasında geçen sokak. Her biri için bir kaç örnek ile anlatmaya çalışacağım kısaca. Sizlerde kendinize uyarlayabilirsiniz.

 

İlk önce apartman ortamında başlayalım. Apartmanımızda otopark mevcut. araçlarımız park ettiğimiz yer komşularım ile ortak kullanım alanım. Apartman merdivenler ve asansör yine komşularımla birlikte kullandığım ortak alan. Ayrıca site için  ufak bir park ve peyzaj alanımız var. Hem benim hem de çocukların yaşadığım yerde ortak kullandığımız alanlar.

 

İkinci olarak iş ortamından bahsedeyim. İş yerinde yine otoparkımız mevcut. Öğlen yemeklerini yediğimiz bir yemekhanemiz var. İşe gidip gelirken kullandığımız bir servislerimiz var. Bunlarla birlikte işyerinde çalışma ofisimiz, toplantı odamız, çay ocağımız ve tuvaletler iş arkadaşlarımız ile birlikte ortak alanlarımız. Ayrıca birde mescid var.

 

Oturduğum semtte tanıdığım ve tanımadığım insanlar ile ortak kullanmak zorunda olduğum yerlerde var. Bunları şöyle örnekleyebilirim. Market, pazar, bakkal, postane, banka, alışveriş merkezi, berber, eczane, fırın, toplu taşıma araçları, kaldırımlar, pizzacı, cafeler vs vs diye uzatabilirim. Kısaca günlük ihtiyaçlarımı karşıladığım, alışverişimi yaptığım yerler.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER