Çevrenizdeki oyun alanları nerelerdir?

Çevremizdeki oyun alanları genelde oturduğumuz site içinde olan parklar. Orada arkadaşlarla oyunlar oynamak gerçekten de bizim eğlenmemize neden oluyor ama yetersiz. Özellikle büyük bir sitede oturuyoruz ve yaşıtım arkadaşların sayısı çok fazla. Futbol ya da basketbol oynamak istediğimiz genelde apartman aralarında olan toprak kısımları kullanıyoruz ama bu durumda da gürültü sonucu sorunlar olabiliyor.

Yaşadığımız yerlerde özellikle de oyun alanları var ve bizi düşündükleri için büyüklerimize bu konuda teşekkür etmemiz lazım ama yetersiz olduğunu söylemek gerekli tabii ki. Bir de aslında herkesin çevresinde olmayabilir ama evimizin yakınızda piknik alanı var ve bu nedenle orada da zaman geçirebiliyoruz biz arkadaşlarla. Tabii ki sadece belirli bir saate kadar… Daha sonra biraz evden uzakta olduğu için hemen eve dönmek zorundayız. Bizim gibi sitelerden oluşan yerleşim yerlerinde oturan çocukların oyun dünyaları çok toprak alanla desteklenmeli.

Bu olmadığı için hayal dünyamızı kullanarak daha çok kendimizi eğlendirmeye çalışıyoruz. Yeşil alanlar da var ama site yeşil alanları ve genelde sadece beton. Bu nedenle de gerçekten de kısıtlı miktarda bulduğumuz açıklık alanda özellikle de yaz tatillerinde mümkün olduğu kadar çok zaman geçirmeye çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir