Çok Sevdiğiniz Üç Kişiyi ve Onları Sevme Nedenlerinizi Defterinize Not Ediniz.

Logo

Çok Sevdiğiniz Üç Kişiyi ve Onları Sevme Nedenlerinizi Defterinize Not Ediniz.

 

Annem; benim dünyaya gelmeme vesile olan kişi. Her anımda yanımda olan, koruyan kollayan ve beni zorluklarla büyüten annemi çok seviyorum. Hayatın tüm zorluklarına göğüs gererken bir taraftan da beni en doğru şekilde yetiştirmeye çabalamaktadır. Sabah erkenden uyanarak okula gitmeden bana kahvaltı hazırlar. Tertemiz giydirip okuluma kadar götürür ve ben merdivenlerde gözden kaybolana kadar ardımdan bakar. Zaman zaman bana kızsa da beni çok sevdiğini bilirim. Hastalandığımda çok üzülür ve hemen o da aynen hasta olur. Hastalandığımda ilaçlarımı verir geceleri uyumaz sık sık beni kontrol eder. Gece üstüm açılmış mı diye kaç kez odama gelir sayamıyorum artık. Benim annem de tüm anneler gibi çok fedakar bir kadındır. Kendisi yemez, giymez ama beni yedirir giydirir. Genel olarak asla şikayet etmez ve Allah’ın verdiklerine hep şükreder. Şükür sağlıklıyız, bir aradayız ve karnımız doydu der. Siz olsanız bu kadar fedakâr bir anneyi sevmez misiniz?

 

Babam; gece gündüz çalışarak ailesinin geçimini sağlamak için çalışır. Beni çok ama çok sever. İşten ne kadar yorgun gelirse gelsin mutlaka bana sarılır öper ve nasıl olduğumu sorar. Canım babam tıpkı annem gibi çok fedakâr olan babamı çok seviyorum.

 

Anneannem; şımarıklıklarımızı görmezden gelir. Evine gittiğimizde ne istiyorsam yapmama izin verir. Ben neyi seviyor isem mutlaka onu pişirir. Annemden gizli gizli bana harçlık verir. Annem bana kızınca benim yanımda kızma diyerek beni korur. Anneannem çok sevgi dolu ve sevimli bir kadındır. Seni seviyorum anneanne.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER