Dünyayı Etkileyen Sorunların Neler Olduğunu Ve Bu Sorunların Hayatınıza Etkilerini Tartışınız.

Logo

Dünyayı Etkileyen Sorunların Neler Olduğunu Ve Bu Sorunların Hayatınıza Etkilerini Tartışınız.

 

Asırlardır tüm canlılara ev sahipliği yapan ve yaşam kaynağı sağlayan, ne kadar diğer gezegenler araştırılsa da yaşam olan tek gezegen unvanına sahip dünya, insanlara sağladığı fayda kadar, sorunlarla da mücadele ediyor. Dünyayı etkileyen sorunların başında hava kirliliği ve doğal yaşam alanlarının kısıtlanması gelmektedir. Bu sorunlar, canlı hayatına olumsuz etkiler yaratmaktadır. Örneğin havanın temiz olmaması canlı sağlığını olumsuz etkileyerek, dünyayı yaşanması güç bir gezegen yapmıştır.

 

Dünyayı etkileyen insan kaynaklı unsurların yanında doğal faktörler de mevcuttur. Dünya üzerinde yaşanan yangın, sel, deprem ve heyelan gibi doğal afetler, yer şekillerinin yapısını bozduğu gibi, can ve mal kayıplarına da yol açmaktadır. Dünyayı daha yaşanır bir gezegen haline getirmek için insanoğluna çok görev düşmektedir. Örneğin doğal afetlere karşı alınacak önlemler ile kayıplar en aza indirilebilir.

 

Manevi boyutta bakıldığı zaman, insan sevgi duygusunu ne kadar diğer insanlardan esirgerse, karşı taraf için katlanılması zor bir durum olur. Yaşanılan bütün sorunlarla duygusal olarak mücadele etmek mümkündür.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER