Ev işlerine yardım etmek size bize neler kazandırır?

Bir kız olarak söylüyorum ki, ailede ev işi yapmak benim başlıca görevimdir. Annem ve babam eve yorgun geldiklerinden, kardeşim de küçük olduğundan okuldan ayırdığım zamanları ev işi yaparak geçirdiğimi buradan ilan etmeliyim, hazır da konusu açılmışken. Tabi ben biraz üşengeç olduğum için ve sürekli yapmaya alıştığım için böyle konuşuyorum, aslında öyle bir şey yok. Ev işi yapmak kadına da erkeğe de fayda sağlıyor. Ama nasıl?

 

Öncelikle çok küçük yaşlarda iş yapmaya başladığımı söyleyemem, başladığımda yine vardım bir 15-16. Yine de küçük sayılır. Mesela o yaşlarımdan önce çok kötü yemek yapardım, şimdi ise çoğu zaman annemden daha iyi yemek yaptığımı iddia ediyorum çünkü babam öyle söylüyor, artık amacı beni şımartmak mı, yoksa gerçekler mi bilemiyorum.

 

İleride kendi evim olduğunda iş yaparken, yapmayanlar kadar üşenmeyeceğim için de şanslıyım. Evin kirini halı altına saklamanın gereksiz ve yanlış olduğunu iş yaparken deneyimledim. Bulaşıkların iki günde bir yıkanmasının yeterli olduğunu, çamaşır makinesini haftada iki kez çalıştırmanın da yeterli olduğunu ev işi yaparken öğrendim. Çamaşırları makinaya atmak sorun değil de, ben kurutma makinesinin yaptığı işi beğenmediğimden ve bir de çok elektrik yaktığından dolayı, kurutma makinasını kullanmıyorum. Çamaşırları asmak, toplamak, ütülemek ve katlamak çamaşır yıkamanın en kötü yanı. Yine annem sağ olsun yardımcı oluyor bana bu konuda.

Yani artık daha bu yaşımdan tüm ev işlerini öğrendim, gelecekte de meyvelerini yerim.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER