Gazetenin Hayatımızdaki Yeri Nedir?

Gazetenin Hayatımızdaki Önemi

Gazete gündelik hayatımızda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Bilgileri akşam haberlerini beklemeden günün ilk ışığında almamızı sağlar. Ülkemizde olup bitenleri bizlere aktarır.

 

Günümüzde birçok insan gazete satın almak yerine, internet gazeteciliğinden faydalanmaktadır. Bunun asıl nedeni insanların kolayı sevmesidir. Hâlbuki gazete bir kültürdür. Geçmişten günümüze kadar uzanan tarihi bir olgudur gazete. Gazete okuyucuları gündelik yaşam hakkında bilgi sahibi olurlar. Gündemi daha iyi anlamak ülkemizin sorunlarını görmek ve onlara çözüm oluşturmak için de gazete okumalıyız.

 

Gazetecilik ciddi ve namuslu bir iştir. Gazete yazarı öncelikle onurlu biri olmalıdır. Yalan haberler ile insanları kandıran gazeteciler, benim gözümde gazeteci değillerdir. Daha kaliteli haberler elde etmek için gazete yazarlarının kişiliklerini bilmek de oldukça önemlidir. Kendilerini gazeteci diye tanıtan ve para karşılığında yalan haber yazan insanlara inanılmamalıdır. Ülkemizde birçok gerçek ve namuslu gazete vardır. Bunlar okunma önceliği olarak tercih edilmelidir. Yalan haberler ile toplumu karıştırmak, kutuplara ayırmak isteyenlere kulak asılmamalı, onların yazdığı yazılar bir daha okunmamalıdır. Kendine ve topluma saygılı, geçmişteki Türk büyüklerine hakaret etmeyen insanları okuma önceliği edinilmelidir. Bu temel prensipleri doğru olarak yapan gazetelerimiz mevcuttur. Bu ilkelere bakılarak gazete gündelik hayatımızın en temel okuma alışkanlıklarından biri olmalıdır. Buna göre gazete okumalıyız. Dürüst ve doğru habercilik yapan insanlar, bundan 10 yıllar sonrada saygıyla anılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir