Gökyüzünde uçan bir kuş olsaydınız okulunuzu ve bahçesini yukarıdan nasıl görürdünüz?

Hiç düşündünüz mü her sabah gittiğiniz okula bir kuş olarak gökyüzünden baksaydınız ne görürdünüz? Muhtemelen her sabah gittiğiniz sıkıcı okul size güzel bir manzara gibi gelirdi. Koştuğunuz okul bahçesinin üstünde kanat çırptığınızı hayal edin. Bahçede teneffüsü heyecanla karşılayan, koşuşan çocuklar bir karınca misali görünecekti gözlerinize. Belki eski, belki yeni bir bina ama bir kuş olarak etrafında dönebileceğiniz bir bina. Birbirlerini yakalamaya çalışan çocuklar, belki yazılıdan çıkıp soruları aralarında tartışanlar…

 

Hepsinden ziyade tablonun inceliklerine değil bütününe bakın. Gördüğünüz şey yardımlaşma, dayanışma tablosu olacaktır. Her kültürden her aileden yüzlerce insan… Hepsi bir arada.  Ortak alanları ve kuralları var. Nereden gelmiş olursa olsunlar hepsi bu kuralı saygıyla, sevgiyle uygulayan bireyler. Biraz daha okulun arka taraflarına uçtuğunuzu hayal edin. Belki de ağlayan bir kız göreceksiniz. Az daha uçun. Arkadaşlarını destekleyen birini göreceksiniz. Az daha uçun öğretmenin sevgiyle şefkatle çocuklara yaklaşımını göreceksiniz.

Okul yuvadır, evimizden çok vakit geçirdiğimiz alandır. Geleceğe adım atmamızı sağlayan merdiven basamağıdır. Siz de uçun okulunuzun üstünden özgürce. Belki kuş bakışı size başka bir manzara sunar.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER